برای درمان آن باید اضطراب پنهان شده در پشت آن را شناخت. تحقیقات نشان می دهد که روش های درمانی روانشناختی موثرترین گزینه درمان برای اضطراب است. لازم به ذکر است قبل از شروع درمان اضطراب و استرس از بیمار تست نقشه مغزی گرفته می شود. قبل از درمان، باید علت آن را دانست. این ترس ناشی از دیدن تصویر خود در آینه است که شاید علت آن خرافات باشد، مانند وقتی که آینه می شکند و نشانه ای از بدیمنی است. برای درمان این هراس باید ریشه آن را یافت و به دنبال روشها و مهارتهایی برای مواجه شدن با این موقعیت بود. به دنبال عواملی که آرامش خواب شما را بر هم می زنند، باشید. حتما شما اعضای بدن خود را دوست دارید و از لمس دستها، پاها و صورتتان لذت میبرید اما افرادی هستند که نه تنها از اعضای بدن دیگران که از نگاه کردن یا لمس اعضای بدن خود نیز هراس دارند. 1- چارچوب زمانی را درنظر می گیریم که به اندازه کافی طولانی هست که وزن ریسک تغییر نکند و لی نه آن اندازه که طولانی ارزیابی شود تا تغییر رفتاری را بدنبال آورد.

فرد به اندازه ای تحت فشار قرار می گیرد که تلاش می کند از قرار گرفتن در چنین موقعیت هایی خودداری کنند. این افراد تا حد ممکن سعی می کنند در مکان های باز حضور نداشته باشند. اما یک چیز حقیقت دارد، افراد خودشیفته هیچگاه دچار این فوبیا نمی شوند. روانشناسان و مشاورین روانی در سال های اخیر گزارش های بسیاری از آدم هایی داده اند که در هنگام صحبت کردن با تلفن دچار اضطراب می شوند. افراد مبتلا به این اختلال در موقعیت هایی همچون مکالمات، غذا خوردن در برابر دیگران، رفتن به توالت های عمومی، سخنرانی و اجرا در مقابل جمع دچار اضطراب می شوند. وی در نتیجه دچار انزوا شده و به تبع آن فرصت هایی که می توانست از آن ها استفاده کند را از دست می دهد. هنگامی که فرد در این موقعیت ها قرار می گیرد هجمه ای از تفکرات منفی از ترس اینکه قضاوت شود وی را فلج می نماید. شاید برایتان جالب باشد که داستان پیرمردی را که با گریه از کودکان خواهش میکرد از محوطه خانه وی دور شوند، بشنوید.

شعر همان سخنان معمول روزانه در قالبی خاص است بنابراین مواجه شدن با آن نباید خیلی دشوار باشد. خجالت کشیدن همیشگی از اتفاق افتادن چیزهای طبیعی و عادی، مثل عرق کردن، سرخ شدن و … بعضی از کارهایی که شما برای مقابله با بی خوابی انجام می دهید در واقع ممکن است مشکل را بدتر کند . اگر شما هم از کاغذ میترسید، باید بگوییم که فوبیایی مانند فوبیای «مگان فاکس» دارید. این نوع ترس ممکن است به صورتهای مختلفی مانند لمس کاغذ، ترس از پاره شدن یا حتی کاغذ خشک بروز کند. مگان فاگس اعتراف کرد که از کاغذ خشک روانشناس تهران میترسد. در برخی موارد، فرد هرگز در تماس با چیزی که از آن میترسد نبوده است. به اطرافتان نگاه کرده و نام سه چیزی که میبینید را بگویید. این داروها با متعادل کردن ترکیبات شیمیایی مغز، از بروز اضطراب جلوگیری کرده و باعث کاهش علائم شدید این نوع اختلالات میشوند. علیرغم اینکه SSRIها عوارض بسیار کمی دارند و بسیار امن هستند و به عنوان رده اول درمانی در اضطراب اجتماعی شناخته میشوند شواهد بسیاری نشان دهنده مؤثر نبودن این گروه از داروها در موارد شدید دارد. اضطراب اجتماعی می تواند کودکان را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

جمعهراسی نوعی اختلال اضطراب اجتماعی است که باعث می شود فرد از قرار گرفتن در مکان های اجتماعی هراس داشته باشد. فنآوری شبکههای اجتماعی یک پلتفرم اجتماعی، مشارکتی و تعاملی برای کاربران اینترنت فراهم می کند. از راهی که برای خودم انتخاب کردم راضی هستم. تعرق زیاد، افزایش تپش قلب، لرزش صدا، خالی شدن ذهن از جمله علائم فیزیکی ترس محسوب می شوند. خطر ابتلا به زوال عقل در شما بیشتر می شود: مصرف غذاهای چرب و فست فودها منجر به افزایش تولید انسولین در پانکراس می شود و شانس ابتلا به دیابت نوع ۲ را در شما بالا می برد. هنگام مواجهه با اینگونه موقعیتها تنها چیزی که شما را شکست میدهد، بزرگ کردن مشکلات و اصطلاحا منفی اندیشی است. اسباب جنگی مورد نیاز شما، مرور تواناییها، برتریها، موفقیتهای کسب شده توسط شما و تمام آن چیزی است که به شما امیدواری میدهد. همچنین یاد همه منابعی که باید با استرس مقابله کنید را به یاد شما می اندازد.